Feminizowane nasiona marihuany - co to znaczy?

przez

Feminizowane nasiona to specjalnie wyselekcjonowane nasiona dające po posadzeniu praktycznie pewność żeńskiej odmiany. Każdemu hodowcy zależy na tym, aby mieć w swojej uprawie jedynie żeńskie rośliny, bo te produkują kwiaty, które to po procesie suszenia dają marihuanę. Jeśli natomiast w hodowli trafi się męski osobnik i nie zostanie usunięty, może zniweczyć całą uprawę. Zapyla żeńskie kwiaty i roślina, zamiast marihuany zacznie produkować nasiona. Tak spreparowane nasiona znajdziesz w naszym sklepie TanieSianie.pl w atrakcyjnych cenach. Sprawdź sam!

Feminizacja, a co to takiego?

W przypadku hodowli roślin dąży się do uzyskania jak najbardziej efektywnego plonu, przy jak największym uproszczeniu uprawy. W przypadku marihuany sprowadza się to do feminizowaniu nasion, tak, aby wyrastały z nich tylko osobniki żeńskie. Marihuana to roślina umiejąca zmienić swoją płeć, co umożliwia przetrwanie gatunku, ale w hodowlach jest to zjawisko rzadkie i niechciane. Rozdzielnopłciowość to zjawisko, którego prawie w stu procentach udało się pozbyć dzięki zastosowaniu feminizacji nasion marihuany. Późniejsza odpowiednia pielęgnacja rośliny daje niemal pewność braku pylenia i zniszczenia uprawy.

Jak powstają feminizowane nasiona marihuany?

Do uzyskania feminizowanych nasion marihuany przeprowadza się proces feminizacji polegający na wymuszaniu na roślinie żeńskiej wytworzenie męskiego pyłku, który pozwala na wykształcenie się nasion. Rośliny hoduje się w taki sposób, aby zawierały tylko chromosomy żeńskie, co daje przyszłym growerom pewność, że rośliny, które wyrosną z takich nasion, również zakwitną jako żeńskie i będą produkowały pąki kwiatowe dające pożądane plony. Jest to ogromna zaleta tych nasion, ponieważ wystarczy ich niewielka liczba, aby uzyskać zakładany wzrost i zadowalający zbiór.

Feminizowane nasiona marihuany - co to znaczy? To pytanie zadaje sobie wielu growerów zaczynających zgłębiać świat marihuany. Dowiesz się u nas!