Ile marihuana utrzymuje sie w organizmie?

przez

Na pewno niejeden z was zastanawiał się, jak długo od momentu zażycia utrzymuje się w organizmie tetrahydrokannabinol, czyli popularne THC. Testy wykrywające tę substancję są skuteczne, jeżeli od momentu zażycia nie upłynęło za dużo czasu. Wpływ ma także wiele innych czynników jak choćby metabolizm. Sprawdzamy zatem, jak długo marihuana utrzymuje się w organizmie.

Rodzaj testu ma znaczenie

Od tego, jak długo marihuana utrzymuje się w naszym organizmie, zależy wiele różnych czynników, głównie znaczenie ma to, jak często ktoś pali cannabis i jakie stężenie ma dana odmiana. Ważny jest też rodzaj testu sprawdzającego obecność THC. Metody wykrywania możemy podzielić na trzy główne rodzaje – ślina, mocz oraz krew. W pierwszym przypadku obecność tetrahydrokannabinolu wykrywalna jest przez krótki czas. Apteczne testy potrafią to zrobić do 72 godzin od momentu wypalenia zioła czy haszyszu. Obecność THC we krwi zależy od ilości wypalanego towaru, przyjmuje się, że przy rzadkim i umiarkowanym paleniu testy są skuteczne do 2-3 dni, natomiast w przypadku częstego palenia, można to określić nawet do 2 tygodni od zażycia. Ostatnią metodą jest test z moczu. Jest on najczęściej stosowany i ma najdłuższy termin wykrywania, ale również jest uzależniony od częstości spożywania, choć czas skuteczności i tak jest długi. Przy jednorazowym użyciu ślady narkotyku można wykryć do 3 dni. Przy częstym paleniu do 10 dni, a przy częstym i długotrwałym stosowaniu marihuany czy haszyszu nawet powyżej kilku miesięcy.

Oszukiwanie

Jeżeli potrzebujemy testów np. do pracy, to niestety na nic się nie zda oszukiwanie, gdyż laboratorium po prostu odrzuci takie próbki jako nienadające się do badania. Również picie znacznych ilości wody, aby maksymalnie rozcieńczyć mocz, zostanie odnotowane i będzie traktowane jako oszustwo. Nie polecamy.

 

Ile marihuana utrzymuje się w organizmie? To pytanie często pojawiające się w rozmowach na temat cannabis. Sprawdzamy, jak jest naprawdę.