Jak łuskać nasiona konopi? Lecznicze właściwości nasion

przez

Lecznicze właściwości marihuany znane są od wieków. Wzmianki o tej wspaniałej roślinie można znaleźć w tradycyjnej chińskiej medycynie. Nasiona konopi zaliczane są do tak zwanych superfood, czyli żywności, która w swoim składzie zawiera wyjątkowo cenne dla organizmu człowieka składniki odżywcze. Na miano takiej żywności zasłużyć mogą tylko produkty naturalne i nieprzetworzone. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości posiada cannabis.

Zdrowie a dieta

Coraz dłuższy cykl życia człowieka sprawia, że borykamy się z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Liczba chorych na cukrzycę, miażdżycę czy nadciśnienie stale rośnie. To skutek między innymi naszej kiepskiej diety opartej na śmieciowym, niskowartościowym, wysoko przetworzonym jedzeniu. Nasz organizm potrzebuję więc witaminowego kopa, a superżywność jest w nie bardzo bogata, to między innymi witamina D działająca antyoksydacyjnie, kwasy Omega-3, minerały i związki bioaktywne. Między innymi doceniany przez osoby odchudzające się błonnik pokarmowy, składnik ten daje uczucie sytości oraz reguluje pracę układu pokarmowego.

Produkty konopne

Nie każdy wie, jak dużo produktów uzyskuje się z tej rośliny – olejki, szampony, mydła, napary, herbaty, maści, kremy i wiele, wiele więcej. Nasiona konopi to idealne źródło pełnowartościowego białka i z powodzeniem mogą je włączać do diety weganie i wegetarianie. Zawartość kwasów omega-3 i omega-6 w doskonałej proporcji dla człowieka (1:3), kwasy te redukują stany zapalne, poprawiają odporność, poprawiają pamięć i wspomagają koncentrację. Ziarenka zawierają także niezbędne aminokwasy, a to nie wszystko, bo mają również wysokie zawartości magnezu, fosforu, cynku i żelaza. Już trzy łyżki nasion pokrywają 50% zapotrzebowania na fosfor i magnez.

Jak jeść

Nasiona marihuany mają lekką brązową barwę i nutę orzechowego posmaku, idealnie nadają się jako dodatek do jogurtów, musli czy owsianki. Sprawdzą się również jako posypka do sałatek czy jako ziarna do chleba. Te małe nasionka uwielbiają nasi skrzydlaci bracia, zwłaszcza papugi. W sposobie wykorzystania nasion ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia.

 

Jak łuskać nasiona konopi? Lecznicze właściwości nasion dają nam zdrowotnego i energetycznego kopa. Sprawdź, w co bogate są te małe ziarenka.