Jak odróżnić nasiona marihuany męskie od żeńskich? - Płeć konopii

przez

Marihuana jest rośliną dwupienną, co oznacza, że posiada płeć. Możemy spotkać się zarówno z osobnikami damskimi, jak i męskimi. Podczas fazy kwitnienia samce wytwarzają pyłek służący do zapylania kwiatów, natomiast samice produkują szczyty. Czasami można się natknąć na hermafrodyty, czyli roślina posiadająca cechy obu płci. Mając regularne nasiona marihuany mamy 50% szans na płeć męską i 50% na płeć żeńską, więc po samym ziarenku niemożliwe jest określenie, jakiej płci będzie nasza roślina. W naszym sklepie TanieSianie.pl prowadzimy sprzedaż nasion feminizowanych, co daje gwarancję damskich osobników.

Cel hodowli

Płeć konopi to istotna kwestia dla każdego hodowcy. Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której grower oczekujący dużych plonów dostaje jako wyniki kiełkowania jedynie męskie osobniki, które musi zutylizować, bo straci całą hodowlę. Aby temu zapobiec, prowadzimy sprzedaż sprawdzonych feminizowanych nasion marihuany. Jeśli natomiast chciałbyś przygotować swoją uprawę pod uzyskanie kolejnych nasion, to powinieneś wybrać nasiona regularne i przygotować się do dalszej ich uprawy.

Kiedy można określić płeć rośliny?

Patrząc na nasiona, nie sposób określić ich płci. Zazwyczaj ujawnia się to już w późniejszym okresie życia rośliny, mniej więcej w momencie przechodzenia z fazy kwitnienia do fazy wegetatywnej. Kwiaty marihuany pojawiają się, uśredniając pomiędzy 6, a 7 tygodniem od wykiełkowania. Dla ułatwienia określenia płci warto wspomóc się lupą lub szkłem powiększającym. Osobniki męskie wyglądają jak kulki, a żeńskie kielichy są w kształcie gruszek. Dodatkowym ułatwieniem, jeśli masz trudności z odgadnięciem płci, są słupki, czyli delikatne włoski pojawiające się w miejscach, gdzie później będą topy (z reguły pomiędzy gałęzią a łodygą). Jeżeli już uda się namierzyć męskie osobniki, to pozbądź się ich jak najszybciej, aby uniknąć rozpylenia pyłku na resztę roślin. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że marihuana może być hermafrodytą lub nawet zmienić płeć! Nadal niestety nie wiadomo, co powoduje taki stan rzeczy, ale podejrzewa się niesprzyjające warunki, dostęp światła w trakcie ciemni, lub stres podczas przesadzania. Pamiętaj, aby taką roślinę również jak najszybciej usunąć z uprawy.

 

Jak odróżnić nasiona marihuany męskie od żeńskich? Płeć konopi to podstawowa wiedza, jaką każdy hodowca powinien posiadać. W sklepie TanieSianie.pl kupisz tylko nasiona feminizowane, te najbardziej pożądane przez kolekcjonerów.