Jak pozyskać własne nasiona marihuany?

przez

W dzisiejszych czasach przy niebywałej popularności nasion feminizowanych, niewielu growerów decyduje się na uprawę pod kątem uzyskania kolejnych nasion. Nie każdy wie też, jak taką uprawę przeprowadzić. Z naszego tekstu dowiesz się, jak taką hodowlę przeprowadzić i jak uzyskać własne nasiona marihuany. Zapraszamy!

Genotyp męski

Każdy ogrodnik wie, jak ważne są męskie osobniki w naszych ogrodach. To właśnie z ich pyłku po zapyleniu kwiatów roślin żeńskich powstają nasiona, które pozwalają kontynuować życie roślin. Odmiany męskie produkują pyłek, który to odgrywa kluczową rolę w przedłużaniu gatunku. Załóżmy, że jesteś hodowcą, który zdecydował się na uprawę z nasion regularnych i nie usuwa z niej osobników męskich, jest nastawiony na produkcję nasion. Jeżeli prowadzisz rośliny na dworze, czyli outdoor, to masz ułatwione zadanie, gdyż to wiatr przeniesie pyłek z jednej rośliny na drugą. Natomiast, jeżeli Twoja uprawa odbywa się w warunkach indoor, niestety trzeba będzie się napracować. Musisz zebrać pyłek ręcznie i przenieść go na kwiaty roślin żeńskich, od razu kiedy zaczną kwitnąć. Na szczęście pyłek jest wytrzymały i można go przechowywać nawet do roku.

Jak zbierać

Zbieranie pyłku to mozolna, ale jednocześnie dość prosta czynność. Twoje rośliny są gotowe do zbiorów, gdy woreczki pyłkowe wyglądają na pełne albo na sąsiednich liściach widać drobne ilości pyłku. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na zbieranie pyłku, oto przykład dwóch z nich:

Do wykorzystania pierwszego sposobu najlepiej użyć woreczka strunowego, do którego zbieramy ostrożnie worki pyłkowe, później przez około tydzień suszymy je w ciepłym miejscu i po tym czasie należy delikatnie potrząsać, aż woreczki z pyłkiem pękną i uwolnią swoją zawartość, teraz wystarczy je wyjąć i pozostawić w środku tylko złoty proszek. Drugim równie łatwym sposobem jest założenie woreczków strunowych bezpośrednio na worki pyłkowe na roślinie i delikatne potrząsanie gałęziami, aż do uwolnienia pyłku. Pamiętaj, że jeśli posiadasz w hodowli rośliny damskie nieprzeznaczone na uprawę nasion, nie przetrzymuj ich w pobliżu męskich osobników ani nie zbliżaj się do nich zaraz po zbieraniu pyłku, aby przypadkowo nie zniszczyć sobie plonów.

 

Nie wiesz, jak pozyskać własne nasiona marihuany? Zajrzyj do nas i przekonaj się, że nie jest to wcale takie trudne! Serdecznie zapraszamy.