Leczenie medyczną marihuaną już możliwe!

przez

Konopie indyjskie są znane cywilizacji ludzkiej od niepamiętnych czasów - mowa tutaj o tysiącach lat istnienia tego gatunku rośliny, która wykazuje niesamowicie silne działanie przeciwbólowe oraz psychoaktywne. Niegdyś konopie indyjskie były podstawą funkcjonowania społeczeństwa - z pędów można było wykonać materiały budowlane, czy niezbędne do produkcji ubrań włókno, zaś kwiaty konopi wykazujące działanie psychoaktywne dla wielu kultur miały podłoże rytualne. Dziś konopie indyjskie stanowią gorący temat na płaszczyźnie prawnej, ale również medycznej - leczenie medyczną marihuaną jest już możliwe, co dla wielu chorych na nietuzinkowe dolegliwości stanowi jedyny sposób na walkę z bólem.

Medyczna marihuana - dla kogo?

Badania wykazują niesamowicie pozytywny wpływ kanabinoli na organizm - szczególnie w przypadku chorób, których leczenie od lat stanowi bardzo duży problem dla klasycznej medycyny. Zdecydowanie najlepszym przykładem jest stwardnienie rozsiane, czy astma oskrzelowa - obie tego choroby uchodzą za nieuleczalne, jednak działanie marihuany jest swoistym wybawieniem dla chorych. Silne działanie przeciwbólowe konopi to doskonała opcja dla chorych na stwardnienie rozsiane, którzy cały czas cierpią przez napady bólu - podobnie jest w przypadku napadów bólu migrenowego, który objawia się u wielu ludzi i jest dolegliwością niezwykle uporczywą.

Medyczna marihuana - lek dla ciała i umysłu

Warto wspomnieć, że poza przeciwbólowym działaniem konopi indyjskich stanowiącym o tym, że marihuana jest doskonałym lekiem dla ciała konopie wykazują również działanie na płaszczyźnie psychologicznej. Medyczna marihuana ma szerokie zastosowanie w kurowaniu objawów autyzmu czy powszechnie znanej i znienawidzonej depresji. Należy pamiętać, że uprawa czy posiadanie nawet najmniejszej ilości konopi indyjskich w Polsce jest surowo zakazana i wiąże się z konsekwencjami.