Medyczna marihuana - sposób na raka

przez

Czym jest medyczna marihuana?

Medyczna marihuana, jest to roślina, której porost jest kontrolowany, odnosi się do ustalonych norm oraz podlega kontrolom jakości. W skład rośliny wchodzi kannabinoidem CBD. Składnik ten nie uzależnia, jest substancją dobrze tolerowaną przez organizm, nie ma skutków psychoaktywnych. Medyczna marihuana ma pozytywny wpływ na leczenie wielu poważnych chorób.

Czy medyczna marihuana jest legalna w Polsce?

Lecznicze nasiona marihuany są legalne od 1 listopada 2017 roku. Możne je zarówno sprzedawać, kupować, jak i kolekcjonować. Nasiona medycznej marihuany dostępne są do kupienia przede wszystkim przez internet. Recepta na medyczną marihuanę przepisana może być przez każdego lekarza.

W jakich chorobach może pomóc marihuana?

Medyczna marihuana stosowana jest w takich chorobach jak padaczka, stwardnienie rozsiane, nieustające bóle, a co najważniejsze - nowotwory. Wykorzystywana jest od kilku lat w leczeniu onkologicznym i przynosi zamierzone skutki. Przeprowadzone badania pokazują, że właściwości medycznej konopi mają bardzo ważny wpływ przede wszystkim w terminalnych stadiach nowotworu. Bardzo ważne jest także jej działanie w leczeniu bólu nowotworowego.

Czy medyczna marihuana jest przyszłością onkologii?

Medyczna marihuana wykorzystywana jest coraz częściej oraz chętniej przez lekarzy. Pacjenci także, zachęceni jej pozytywnym i bezpiecznym wpływem, częściej po nią sięgają. Dzięki niej pacjenci radzą sobie z postępami chorobowymi, a także nudnościami, czy ogólnym nastrojem. Naukowcy badający medyczną marihuanę udowodnili także, że bardzo dobrze radzi sobie ona ze stukami ubocznymi chemioterapii. Medyczna marihuana i jej właściwości są cały czas analizowane, ale bez wątpienia stanowią przyszłość walki z rakiem.