Olej RSO jako lekarstwo

przez

Natura lepsza niż chemia

O wykorzystywaniu marihuany w medycynie od kilku lat jest coraz głośniej. Wiele osób w tym kontekście podkreśla, iż zdecydowanie lepsze jest stosowanie substancji naturalnego pochodzenia niż zatruwanie swojego organizmu chemią. W konsekwencji coraz częściej zaleca się olej RSO.

Co to jest RSO?

Nazwa oleju pochodzi od nazwiska jego twórcy - Ricka Simpsona. Opracował on unikalną recepturę, zawierającą silne stężenie THC, czyli podstawowej substancji czynnej marihuany. W rezultacie olej RSO należy do bardzo mocnych naturalnych medykamentów. Nie oznacza to jednak, iż należy się obawiać jego stosowania, a niejednokrotnie to właśnie takie rozwiązanie może przynieść pacjentom ulgę.

Pozytywne skutki RSO

Olej RSO zalecany jest przede wszystkim przy stosowaniu radioterapii, chemioterapii i przy zaawansowanych nowotworach. Do najistotniejszych pozytywnych skutków oleju RSO zalicza się pragnienie odpoczynku oraz pojawiającą się senność. W kuracji może odgrywać to kluczową rolę i pomagać w samoleczeniu się organizmu. Olej RSO można wykorzystywać nie tylko przy leczeniu nowotworów, ale także wielu innych dolegliwości czy schorzeń. Liczne przykłady dowodzą, że dla niektórych osób nie ma lepszych środków, które mogłyby służyć np. zwalczeniu bólu.

Podstawą odpowiedzialność

Warto jednak do kuracji pochodzić odpowiedzialnie i trzymać się zaleceń. Olej RSO, mimo iż jest w stanie pomóc, w większych dawkach może powodować niechciane efekty (które można jednak dość szybko zniwelować).