THC łagodzi objawy choroby Parkinsona

przez

Leczenie objawów Parkinsona przy pomocy marihuany

Parkinson jest chorobą, której obecnie nie sposób skutecznie wyleczyć, a jedynie istnieje możliwość zwalczania jej objawów. W tym celu wykorzystuje się szereg rozmaitych metod i leków. Niestety, zdecydowana większość z nich posiada efekty uboczne, a dodatkowo nierzadko dość szybko medykamenty tracą swoją skuteczność. Dlatego od pewnego czasu coraz częściej zwraca się uwagę na możliwości, jakie przy leczeniu objawów Parkinsona oferuje medyczna marihuana i znajdująca się w niej substancja THC.

THC i jej działania przeciwzapalne

Duża ilość analiz i badań dowodzi, iż THC zapobiega rozwojowi Parkinsona. Dzieje się między innymi dlatego, iż THC wpływa skutecznie na ochronę przed destrukcyjnymi czynnikami, a dodatkowo posiada silne działanie przeciwzapalne.

Pomoc w zwalczaniu depresji i lęków

Warto zauważyć, iż choroba Parkinsona nierzadko związana jest także z licznymi objawami pozaruchowymi. W tym kontekście zwraca się między innymi uwagę na kłopoty ze snem lub problemy psychiczne, czyli przykładowo depresje i paniczne lęki. Tutaj również pomocna może okazać się substancja THC, skutecznie łagodząca lęki i działająca antydepresyjnie.

Jest nadzieja dla pacjentów

O skutecznym działaniu medycznej marihuany i znajdującej się w niej substancji THC w kontekście łagodzenia objawów choroby Parkinsona mówi się coraz częściej i podkreśla się szereg pozytywów. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takiej możliwości i przekonuje się, że wcześniejsze obawy dotyczące tego rozwiązania były zupełnie bezpodstawne.